Call4Service
Contactformulier
Nieuwsbrief
Vacatures
Persbericht Jungheinrich EFG 2i/3i
PERSBERICHT - 04/03/2026

Nieuwe elektrische vorkheftrucks EFG 2/2i en 3/3i: compact, krachtig en consequent gericht op de bestuurder

Met de nieuwe EFG serie 2/2i en serie 3/3i introduceert Jungheinrich de volgende generatie van zijn succesvolle elektrische vorkheftrucks. 

De volledig opnieuw ontworpen opvolgers combineren maximale compactheid met gericht vermogen en hoog bestuurderscomfort – voor efficiënte en krachtige materiaalstromen in het 48-voltsegment met een draagvermogen tot 2,0 ton.

Grondig hertekend op basis van klantervaringen met meer dan 170.000 verkochte trucks: Jungheinrich heeft de elektrische vorkheftrucks EFG serie 2/2i en serie 3/3i in de populaire draagvermogenklasse tot 2 ton volledig opnieuw ontwikkeld. Ze zijn bedoeld voor gebruikers die een hoge productiviteit, veiligheid en future-proof karakter gecombineerd willen zien in een compact truckconcept.

Met de EFG serie 2/2i biedt Jungheinrich bijzonder wendbare driewielvorkheftrucks met een draagvermogen van 1,4 tot 2,0 ton, terwijl de EFG serie 3/3i vierwielvorkheftrucks met een bereik van 1,6 tot 2,0 ton bestrijkt. ”Met de nieuwe series hebben we trucks ontwikkeld die consequent zijn afgestemd op de daadwerkelijke eisen in het magazijn – van compactheid en ergonomie tot vermogen“, aldus Marek Scheithauer, Global Portfolio Lead for Counterbalance Light Trucks bij Jungheinrich.

Compactheid op topniveau voor economische magazijnprocessen
Een belangrijk ontwikkelingsdoel was om klanten in staat te stellen hun bestaande opslagruimte nog efficiënter te benutten. Dankzij de geïntegreerde lithium-ionbatterij, de geoptimaliseerde stuurasgeometrie en het consequent compacte ontwerp zorgt de nieuwe EFG 2/3i voor een tot 15 procent efficiëntere ruimtebenutting.

In vergelijking met de vorige series is de draaicirkel, afhankelijk van het model, tot 300 millimeter kleiner geworden. Dit maakt veilig en efficiënt werken mogelijk in smalle gangen, op laad- en loszones voor vrachtwagens of in krappe productieruimtes en verlaagt de ruimtekosten.

Drie vermogensvarianten en een modulair energieconcept
Met efficiencyPLUS, drive&liftPLUS en performancePLUS biedt Jungheinrich drie duidelijk onderscheiden vermogensniveaus: van het instapmodel voor een gemiddelde verwerkingscapaciteit over een gebalanceerde allround uitvoering tot de krachtigste configuratie voor maximale productiviteit.

In de uitvoering performancePLUS, speciaal ontworpen voor veeleisende toepassingen en snelle goederenbehandeling, zorgen synchrone motoren met permanente magneten en geoptimaliseerde hydraulica met een verbeterde energie-efficiëntie voor een aanzienlijk hogere verwerkingscapaciteit.

De EFG serie 2/2i en serie 3/3i zijn gebaseerd op een modulair energieconcept. Geïntegreerde lithium-ionbatterijen met diverse capaciteiten (346, 460 en 690 Ah), precies afgestemd op de specifieke wensen van de klant, behoren tot de mogelijkheden, net als het gebruik van loodzuurbatterijen of de voorbereiding voor gebruik met brandstofcellen.

Ergonomie en akoestiek voor vermoeidheidsvrij werken
De nieuwe series zijn consequent ontwikkeld vanuit het perspectief van de bestuurder. Een grotere voetenruimte met circa 100 millimeter extra beenruimte, een lagere instaphoogte en een ergonomisch geoptimaliseerde stuurkolom zorgen voor minder fysieke belasting.

Een volledig herzien akoestisch en trillingsconcept met een trillingsgeïsoleerde cabine resulteren in een geluidsniveau van slechts 63 dB(A). De nieuwe HMI met een touch display van 4,3 inch en herziene bedieningselementen ondersteunt een intuïtieve, logische bediening en draagt bij aan nauwkeurig en vermoeidheidsvrij werken.

Meer veiligheid dankzij betere zichtbaarheid
Een belangrijk veiligheidskenmerk is de nieuw ontworpen, schuin geplaatste B-stijl. Deze verkleint de dode hoek tijdens het achteruitrijden met wel 65 procent, een doorslaggevende plus aan veiligheid. Uit statistieken blijkt immers dat de meeste ongelukken met hef- en magazijntrucks gebeuren tijdens het achteruitrijden.

Een laag instrumentenpaneel en het optionele panoramadak verbeteren het zicht op de vorken, de last en de rekniveaus, vooral tijdens werkzaamheden op grotere hefhoogtes. Daarnaast zijn er allerlei configureerbare hulpsystemen beschikbaar, waaronder camera-oplossingen zoals het door AI ondersteunde addedVIEW personendetectiesysteem of het zonegebaseerde botsbeveiligingssysteem zoneCONTROL.

De optioneel verkrijgbare ledstrip SmartStripe verbetert de zichtbaarheid van de truck met duidelijke rem-, richtings- en waarschuwingssignalen en geeft bovendien de actuele laadstatus van de batterij vanop afstand weer. Om problemen vroegtijdig te signaleren en ongeplande uitvaltijd te voorkomen, zijn de elektrische vorkheftrucks standaard met elkaar verbonden via een netwerk en leveren ze waardevolle operating data in real time. Dankzij digitale service, preventief onderhoud en diagnose op afstand blijft de truckvloot langer in bedrijf – met kortere reparatietijden en lagere kosten.

“De nieuwe EFG serie 2/2i en 3/3i combineren meetbare productiviteitsvoordelen met een hoge investerings- en toekomstzekerheid. Zo ondersteunen we onze klanten om hun interne processen vandaag efficiënt te organiseren en tegelijk voorbereid te zijn op de eisen van morgen,” zegt Marek Scheithauer.

De uitvoering drive&liftPLUS zal naar verwachting begin Q3/2026 op de Belgische markt komen. De uitvoeringen efficiencyPLUS en performancePLUS zullen volgen in 2027. 

NAAR OVERZICHT PERSBERICHTEN